«Є ідея отримати для турніру Гаваші статус УЄФА»

Иван Дуран, Олег Чуйко

По завершенні п’ятого міжнародного дитячо-юнацького футбольного турніру на честь Андрія Гаваші, що пройшов на Закарпатті, керівник проекту Золотий Талант поспілкувався з головою ФФЗ Іваном Дураном

— Для Закарпаття та закарпатського футболу турнір на честь Андрія Гаваші має велике значення, — підводить підсумки змаганням, в яких протягом шести днів змагалися 20 команд двох вікових категорій перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації і одночасно голова Федерації футболу Закарпаття Іван Дуран. — По-перше, це і популяризація власне Закарпаття — і з спортивного, і з туристичного боку. По-друге, він сприяє перевірці сил перед початком нового сезону. По-третє, таким чином ми вшановуємо наших уславлених ветеранів.

Іван Дуран та Андрій Гаваші

Іван Дуран та Андрій Гаваші

Ми намагаємося тримати якомога більш високу планку рівня турніру, а наскільки нам це вдається, оцінять спеціалісти та вболівальники.

— Що нового варто відзначити порівняно з минулорічним турніром? Можливо, нові команди?

— Ми не гонимося за розширенням географії. Наша задача — тримати високий рівень турніру. Такі клуби, як Динамо, Шахтар та Карпати, потребують певного рівня суперництва. Цього року у нас три нові команди — з Австрії, Ізраїлю та Угорщини. В цілому ми задоволені цьогорічною організацією, але знаємо свої мінуси.

Трохи недотягували по рівню конкурентоздатності гості з Австрії, але такі нюанси ми будемо враховувати у підготовці до наступних турнірів.

— Організаційні питання лежать на ваших плечах і вам вдається підтримувати традиційність цього турніру. Можливо, ви хотіли б відзначити тих партнерів та спонсорів, які вам допомагають?

— Я би не хотів кого-небудь відзначати, в тому числі й себе самого. Це заслуга команди. Цього року нам в фінансовому плані було легше: шукати спонсорів, меценатів, які нас підтримують. Тому що ми вже маємо якесь ім’я і в закарпатському, і, сподіваюсь, на рівні України нас теж вже знають. Впевнений, що турнір, незважаючи ні на які економічні причини, потрібно зберегти і по можливості розвивати.

Історія  Футболисты Геннадия Зубова принесли Шахтеру победу на турнире Гаваши

— Цей турнір занесений до календарного плану Федерації футболу України, яка намагається підтримувати такі змагання. Можливо, буде ваша ініціатива до ФФУ стосовно якоїсь допомоги?

— Звичайно, підтримка та розуміння з боку Федерації футболу України для нас надзвичайно важлива. І в першу чергу навіть не фінансова сторона, а організаційна. Наприклад, підведення тих чи інших змагань під наш календар, щоб ми могли залучати найбільш сильні команди.

Що стосується пропозицій, то ми мали розмову з президентом федерації футболу німецької землі Бранденбург — дуже авторитетним у минулому арбітром Зігфрідом Кіршеном, який працював на чемпіонатах світу 1986 та 1990 років, чемпіонатах Європи 1984 та 1988 років, провів фінали Кубка кубків 1984 року, Кубка УЄФА 1987 року та матч за Суперкубок УЄФА 1988 року.

Він висловив таку думку, що турніру, який проводиться вже п’ять років із залученням мінімум трьох-чотирьох, а то і більше, зарубіжних команд, вже можна спробувати здобути статус турніру під егідою УЄФА. В такому випадку знімуться і фінансові питання, і, що найголовніше, ми зможемо залучати до участі дуже сильні іноземні клуби.

Але спочатку нам потрібна допомога ФФУ — юридична, документальна. І це буде дуже важливий плюс для закарпатського футболу. Який, на мою думку, починає оговтуватись.

Пульс  Карпаты показали очень результативный футбол в финале международного турнира

— Ви хотіли подивитись рівень закарпатських команд. Обидві грали у фіналах…

— Старшим — хлопцям 2002 року народження — трохи поталанило, тому що конкуренція була відносно не дуже сильною. А от ужгородська команда 2004 року народження дійсно показала високий рівень. Ми бачили чудовий фінальний матч СДЮСШОР проти Шахтаря, і гірники виграли лише в серії пенальті. Таку команду, звичайно, хочеться зберегти.

Иван Дуран, Олег Чуйко

— Але молодим футболістам потрібно мати впевненість, що на них чекає професіональний клуб, а в Закарпатті з цим біда.

Деталі  Итоги турнира Гаваши: лучший вратарь — из Шахтера, лучший полузащитник — из Динамо

— Це правда, після Говерли в нас була прірва. Зараз є надія на Минай в Другій лізі. Стадіон вони гарний збудували, поле було найкращим на турнірі. Саме тут ми й провели фінали. В футболі необхідна системність. На Закарпатті відбудовується футбольна інфраструктура, для турніру ми залучили сім стадіонів — в Ужгороді та поруч з ним. Ми рухаємося вперед і готові розвиватися далі.

Андрій КУДИРКО

Размещено в Новости.